Mutasd a térképen › Szent György román ortodox templom
Szent György napján ünneplik védőszentjüket a battonyai román ortodox hívők, akiknek temploma is a sárkányölő nevét viseli.
A battonyai Szent György román ortodox templom 1909-ben épült, több szempontból is különlegesnek számít. A romantikus stílus jegyeit magán viselő 32 méteres épület tornyát vörösrézzel fedték le. Ugyancsak különlegesek a faragott székek, a templomi lobogók, illetve az oltári ikonosztázion, melyet B. Delliomini készített.
Ugyancsak értékes eleme a templomnak a „Szent György a sárkánnyal” című ikon, illetve a kézi munkával készült, csiszolt kristályos gyertyacsillár.
A battonyai román ortodox közösség a gyulai román ortodox püspökséghez tartozik, mint önálló parókia.
2010-ben jelentős jégkár érte a templomot, megrongálódott a tetőszerkezete és a homlokzata. Az épületet a helyi román kisebbségi önkormányzat szervezésében, részben közadakozásból újították fel.
Képek
A település további attrakciói
Földmunkás-mozgalmi emlékmű Battonya Battonyán a helyi agrárszocialista mozgalom legnagyobb megmozdulását emlékmű örökíti meg. Emlékmű, szobor Gulyagyep Battonya Kevesen tudják, hogy a hazai nem túl jelentős, sőt kifejezetten kihalófélben lévő földikutya-állomány egy része Battonyán található. Természeti József Attila szobra Battonya Számos településen található József Attila-szobor, ám kevés helység mondhatja el, hogy a költő többször is megfordult itt. Emlékmű, szobor Kaszinó Battonya A battonyai Korona Szálló és kaszinó az egykori járási székhely Battonya egyik ékessége volt. Műemlék Kőkereszt Battonya A szerb ortodox templom kertjének dísze az a kőkereszt, melyet 1829-ben állítottak. Emlékmű, szobor Kráter-tó Battonya Kísérteties, de nagyon békés – így jellemezték többen is a battonyai Kráter-tó környékét, mely egy ipari katasztrófa nyomán jött létre. Természeti Molnár-C. Pál Emlékház Battonya A szentek, a szép nők és a lovak festőjeként jegyzik a Battonyán született Molnár-C. Pált. Műemlék Református templom Battonya Battonyán 1883 óta áll a református gyülekezet eklektikus temploma. Vallás Szabadság-emlékmű Battonya A Vörös Hadsereg 1944-es bevonulásának harmincadik évfordulóján avatták a battonyai Szabadság-emlékművet. Emlékmű, szobor Szerb ortodox templom Battonya Battonyát szerb telepesek alapították újra, közösségük máig is erősen jelen van a város életében, övék a legrégebbi helyi templom. Vallás Zsidó temető Battonya Battonya fejlődésében, polgárosodásában nagy szerepet játszott a helyi zsidóság. Vallás