Mutasd a térképen › Dr. Hidasi László mellszobra
Gádoros történetének egyik legmegbecsültebb polgára volt dr. Hidasi László orvos, akinek nevét szobor és tér őrzi a nagyközségben.
Korabeli levéltári feljegyzések szerint 1920-ban Gádorosról eltűnt, később a fővárosban öngyilkos lett dr. Bíró Sándor községi orvos. Helyére dr. Hulják Lászlót hívták meg Gyuláról, aki később felvette a Hidasi nevet, s a helyiek emlékezetében máig így él.
Hidasi László 1962-es nyugdíjazásáig látta el a községi orvosi feladatokat, nagy közmegelégedésre. Fotója megtalálható a községháza arcképcsarnokában, róla nevezték el a központi teret, 1993-ban pedig mellszobrot állítottak emlékére ugyanitt.
Tóth Béla alkotása alatt a következő felirat látható: „Szeretett orvosunk dr. Hidasi László (1893-1978) 42 éven át 1962-ig fáradhatatlanul szolgálta községünket. Ajtaja mindig nyitva áll betegei előtt. Úgy óvta és ápolta őket, mint kertész a virágait”
Képek
A település további attrakciói
Anya gyermekével
Gádoros
A gádorosi általános iskola udvarán található Szervátiusz Tibor alkotása, az Anya gyermekével.
Emlékmű, szobor
Deák utcai zsidó temető
Gádoros
Több mint fél évszázadig temetkeztek Gádoroson a zsidó temetőben, mára már csak a helyi izraelita közösségre emlékeztet a hely.
Vallás
Gádor emlékmű
Gádoros
1999 óta áll Gádoros főterén a Gádor emlékmű, Tóth Béla alkotása.
Emlékmű, szobor
Justh Zsigmond Emlékszoba
Gádoros
Bár csak 31 évet élt, mégis ott van a helye a magyar irodalom nagyjai közt Justh Zsigmondnak, aki Szentornyán született.
Kiállítás
Justh Zsigmond mellszobra
Gádoros
Justh Zsigmondot Orosháza mellett Gádoros is magáénak vallja, ennek jegyében itt található síremléke, s itt látható az író mellszobra is.
Emlékmű, szobor
Justh Zsigmond síremléke
Gádoros
Gádoroson nyugszik a magyar irodalom egyik ifjú reménysége, aki mindössze 31 évet élt.
Emlékmű, szobor
Székelykapu
Gádoros
A torjai székely emberekkel való barátságot fejezi ki az a székelykapu, mely a gádorosi polgármesteri hivatal előtt található.
Műemlék